Tortoreto

Tortoreto je malé městečko, ležící na jaderském pobřeží v Itálii. Tvoří ho dvě odlišné části: staré město na kopci (ve výšce 200 m n. m.) a nová, přímořská část, označovaná jako Tortoreto Lido. Do roku 1956 pod Tortoreto patřila také Alba Adriatica, která je nyní samostatným městem.

Staré město Tortoreta si ještě částečně udržuje středověký ráz – historický střed, nyní zvaný Terravecchia, charakterizují vysoké zdi, úzké uličky, věž s hodinami a přilehlý most, vedoucí do pevnosti. Novější část (Terranova) zahrnuje dva kostely (Madonna della Misericordia a San Nicola).

Tortoreto Lido se pyšní 4 km dlouhou pláží, která se rozkládá až k ústí řeky Salinello. Zdejší moře je čisté a vstup do něj pozvolný, a proto je to zde bezpečné pro děti. Pláži bylo mezi roky 1998 až 2008 uděleno ocenění Modrá vlajka.

Do Tortoreta se lze dostat přímým železničním spojem nebo letem do Pescary a následným cestováním na sever (město Pescara je vzdáleno cca 45 km).

Během letní sezóny je hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel cestovní ruch. Daří se zde také rybářství, produkci olivového oleje a pěstování pšenice.

©2024 Alba Adriatica Cestování.cz